23 KWIETNIA 2021

Wstępne kalendarze FIS na sezon 2021/2022

Międzynarodowa Federacja Narciarska, po spotkaniu komisji kalendarzowej FIS, zaprezentowała wstępne kalendarze w skokach narciarskich na sezon 2021/2022. Inauguracja zawodów FIS Grand Prix kobiet i mężczyzn będzie miała miejsce w trzeci weekend lipca na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Pierwsze konkursy Pucharu Świata mężczyzn zorganizowane zostaną w Niżnym Tagile, natomiast kobiety sezon zimowy zainaugurują w norweskim Lillehammer.

Po raz pierwszy na wiślańskim obiekcie w zawodach FIS Grand Prix powalczą skoczkinie narciarskie, które sezon letni zainaugurują wspólnie z mężczyznami. Pierwsze zawody tego cyklu odbędą się 17 i 18 lipca. Finał sezonu zaplanowano 3 października w niemieckim Klingenthal.

W sezonie zimowym nasz kraj ponownie dwukrotnie będzie gospodarzem zawodów Pucharu Świata mężczyzn. Najlepsi skoczkowie narciarscy na świecie przyjadą do Polski w pierwszy weekend grudnia oraz w trzeci weekend stycznia. 4 grudnia na Skoczni im. Adama Małysza rozegrany zostanie konkurs drużynowy, a 5 grudnia zaplanowano zawody indywidualne. Na Wielkiej Krokwi w Zakopanem zawodnicy także będą rywalizowali w konkursie drużynowym (15.01.2022) oraz indywidualnym (16.01.2022).

W sezonie 2021/2022 odbędą się w Polsce również zawody niższej rangi. 8 i 9 stycznia zostaną rozegrane w Zakopanem zawody FIS Cup, a 12 i 13 marca konkursy Pucharu Kontynentalnego. 29 i 30 stycznia Polska będzie gospodarzem kolejnych konkursów FIS Cup. Zawody odbędą się w Szczyrku albo Zakopanem.

Źródło: Anna Karczewska / PZN