8 MAJA 2022

Zgrupowanie Kadry Narodowej Młodzieżowej bez Arkadiusza Jojko

Podopieczni Daniela Kwiatkowskiego z Kadry Narodowej Młodzieżowej w skokach narciarskich w poniedziałek udadzą się na pierwsze zgrupowanie, które odbywać się będzie w nadmorskim Cetniewie. Obóz poprzedzą badania w Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej w Warszawie. Na pierwszym zgrupowaniu szkoleniowym zabraknie Arkadiusza Jojko, który kilka dni temu poddany został zabiegowi artroskopii kolana.

Zabieg odbył się w środę, 4 maja i wykonał go doktor Stanisław Szymanik. – Z racji tego, że zmagaliśmy się cały zeszły zimowy sezon z dolegliwościami bólowymi lewego stawu kolanowego u Arka, wspólnie z doktorem Szymanikiem, podjęliśmy decyzję o przeprowadzeniu zabiegu. Jeżeli proces rehabilitacji będzie przebiegał prawidłowo, bez żadnych komplikacji, to okres wyłączenia zawodnika z treningu nie powinien być dłuższy niż jeden miesiąc – poinformowała Magdalena Wójcik, fizjoterapeutka Kadry Narodowej Młodzieżowej. 

W minionym tygodniu zawodnicy oraz sztab szkoleniowy Kadry Narodowej Młodzieżowej odbył dwudniową konsultację szkoleniową w Szczyrku. – Było to spotkanie bardziej organizacyjne. Mamy kilku nowych zawodników w grupie, dlatego chcieliśmy lepiej się poznać przed pierwszym obozem. Był to czas, kiedy mogliśmy porozmawiać indywidualnie z każdym ze skoczków i przedstawić nasze cele na ten rok – wyjaśnił Daniel Kwiatkowski. – W poniedziałek rano zawodników czekają badania w Warszawie, po których udamy się w podróż nad morze. Zgrupowanie w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie potrwa do piątku, 13 maja. Do Cetniewa pojedziemy praktycznie całą naszą kadrą, czyli ośmiu zawodniów i trzy osoby ze sztabu szkoleniowego. Nie będzie z nami Arka Jojko, który kilka dni temu przeszedł zabieg i czeka go teraz rehabilitacja – dodał polski trener. – Wzorem minionych lat wspólne przygotowania rozpoczynamy w Cetniewie. Praktycznie większość sezonu zawodnicy trenują w Szczyrku oraz w Zakopanem, dlatego chcemy na kilka dni zmienić klimat i bazę treningową – podsumował Kwiatkowski.    

Źródło: Anna Karczewska / PZN