7 SIERPNIA 2022

Życiowe wyniki Krzaka i Niżnika! Maciej Kot w TOP10

Francuskie Courchevel było gospodarzem trzeciego tego lata konkursu z cyklu FIS Grand Prix w skokach narciarskich. Rywalizację na obiekcie HS-135 zdominowali Austriacy, którzy wywalczyli dwa miejsca na podium. Triumfował Manuel Fettner, trzeci był natomiast Stefan Kraft. Reprezentantów Austrii na podium rozdzielił Szwajcar Gregor Deschwanden. Najlepiej z biało-czerwonych zaprezentował się Maciej Kot, który zawody ukończył na miejscu w czołowej „10”.

Maciej Kot po skokach na odległość 129 oraz 120 metrów wywalczył 10.miejsce w niedzielnym konkursie z cyklu FIS Grand Prix w Courchevel. Bardzo dobry rezultat osiągnął Jarosław Krzak, który zdobył pierwsze w karierze punkty zawodów FIS Grand Prix. 22-latek w pierwszym skoku wylądował na 123 metrze, natomiast w finale uzyskał aż 133,5 metra i te odległości pozwoliły mu na zajęcie 12.pozycji. W swoim debiucie w zawodach FIS Grand Prix w najlepszej „30” zameldował się Adam Niżnik. Podopieczny Daniela Kwiatkowskiego zanotował 23. wyniki i tym samym również wywalczył pierwsze w karierze punkty i prawo dożywotniego startu w zawodach najwyższej rangi. W konkursie Niżnik oddał skoki na odległość 114,5 oraz 115,5 metra.

Poza „30” uplasowali się: 37. Stefan Hula (98,5 m) i 40. Klemens Murańka (99,5 m).

Źródło: Anna Karczewska / PZN