• Rankingi końcowe zawodów LOTOS Cup 2021

Za nami kolejny sezon rywalizacji w zawodach Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - "LOTOS Szukamy Następców Mistrza". W tym roku odbyła się już XVII edycja LOTOS Cup w skokach narciarskich oraz XI edycja w kombinacji norweskiej, w ramach których zawodnicy walczyli na kompleksie Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków w Szczyrku oraz trasach biegowych Kubalonki i COS OPO Zakopane. Po raz drugi w historii najmłodsi uczestnicy rywalizowali w zawodach LOTOS Cup Kids, które rozegrane zostały na mniejszych skoczniach narciarskich w Szczyrku oraz w Wiśle. Poniżej prezentujemy rankingi za sezon 2020/2021.

Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe triumfowało w klasyfikacji klubowej XVII edycji Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - "LOTOS Szukamy Następców Mistrza". Reprezentanci tego klubu podczas minionego sezonu zdobyli łącznie 9472,5 punktu w konkursach skoków narciarskich oraz w zawodach kombinacji norweskiej. Drugie miejsce w klasyfikacji klubowej wywalczyła drużyna AZS Zakopane, która zgromadziła łącznie 8822 punkty. Na najniższym stopniu podium znalazł się Klub Sportowy Eve-nement Zakopane, którego wychowankowie wywalczyli łącznie 6570 punktów.

Po raz kolejny Grupa LOTOS w ramach Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - "LOTOS Szukamy Następców Mistrza" ufunduje nagrody finansowe dla najlepszych zawodników XVII edycji. Dzięki współpracy z Grupą LOTOS Polski Związek Narciarski przekaże nagrody finansowe 12 skoczkom narciarskim z czterech kategorii wiekowych (Młodzik, Junior Młodszy, Junior i Senior) oraz sześćiu kombinatorom norweskim z dwóch kategorii wiekowych (Młodzik i Junior Młodszy).