13 KWIETNIA 2021

Rankingi końcowe zawodów LOTOS Cup 2021

Za nami kolejny sezon rywalizacji w zawodach Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - "LOTOS Szukamy Następców Mistrza". W tym roku odbyła się już XVII edycja LOTOS Cup w skokach narciarskich oraz XI edycja w kombinacji norweskiej, w ramach których zawodnicy walczyli na kompleksie Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków w Szczyrku oraz trasach biegowych Kubalonki i COS OPO Zakopane. Po raz drugi w historii najmłodsi uczestnicy rywalizowali w zawodach LOTOS Cup Kids, które rozegrane zostały na mniejszych skoczniach narciarskich w Szczyrku oraz w Wiśle. Poniżej prezentujemy rankingi za sezon 2020/2021.

Zawody LOTOS Cup Kids w skokach narciarskich odbywały się w czterech kategoriach wiekowych: Dziewczynka Młodsza, Chłopiec Młodszy, Dziewczynka oraz Chłopiec. Natomiast o medale w kombinacji norweskiej najmłodsi walczyli w kategoriach: Chłopiec Młodszy, Chłopiec oraz Dziewczynka Młodsza.

Medaliści oraz medalistki klasyfikacji generalnej LOTOS Cup Kids 2021 w skokach narciarskich

Dziewczynka Młodsza

  1. Oliwia Bury - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  2. Julia Fender - LKS Klimczok Bystra
  3. Zuzanna Truchan - KS Chochołów

Chłopiec Młodszy

  1. Adam Pilch - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  2. Kamil Jarząbek - KS Eve-nement Zakopane
  3. Jakub Nawrocki - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

Dziewczynka

  1. Amelia Polanowska - AZS Zakopane
  2. Natalia Łupieżowiec - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  3. Ewa Frączek - AZS Zakopane

Chłopiec

  1. Kacper Wantulok - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  2. Kevin Kubień - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  3. Bartłomiej Czech - KS Chochołów

Medaliści klasyfikacji generalnej LOTOS Cup Kids 2021 w kombinacji norweskiej

Dziewczynka Młodsza

  1. Oliwia Bury - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  2. Zuzanna Truchan - KS Chochołów
  3. Antonina Bobak - KS Eve-nement Zakopane

Chłopiec Młodszy

  1. Adam Pilch - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  2. Kamil Jarząbek - KS Eve-nement Zakopane
  3. Szymon Jarosz - TS Wisła Zakopane

Chłopiec

  1. Arkadiusz Bednar - UKS Sołtysianie Stare Bystre
  2. Marcin Galica - KS Eve-nement Zakopane
  3. Bartłomiej Czech - KS Chchołów

Wszystkie tegoroczne zmagania skoczków narciarskich w ramach programu "LOTOS Szukamy Nastepców Mistrza" odbywały się na kompleskie Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków w Szczyrku, dokładniej na skoczniach HS-77 oraz HS-104, na których to rywalizacja toczyła się w siedmiu kategoriach wiekowych: Chłopiec Starszy, Mlodziczka, Młodzik, Kobiety, Junior Młodszy, Junior oraz Senior. Natomiast druga część rywalizacji dwuboistów w ramach LOTOS Cup miała miejsce na trasach biegowych Kubalonki oraz trasach COS OPO Zakopane, gdzie w biegu do kombinacji norweskiej uczestnicy walczyli w czterech kategoriach wiekowych: Chłopiec Starszy, Młodzik, Junior Młodszy oraz Open.

Medaliści i medalistki klasyfikacji generalnej LOTOS Cup 2021 w skokach narciarskich

Chłopiec Starszy

  1. Kacper Tomasiak - LKS Klimczok Bystra
  2. Michał Obtułowicz - KS Eve-nement Zakopane
  3. Łukasz Łukaszczyk - TS Wisła Zakopane

Młodziczka

  1. Pola Bełtowska - AZS Zakopane
  2. Zuzanna Rapacz- KS Eve-nement Zakopane
  3. Sara Tajner - SSR LZS Sokół Szczyrk

Młodzik

  1. Klemens Joniak - LKS Poroniec Poronin
  2. Tymoteusz Amilkiewicz - AZS Zakopane
  3. Kacper Jarząbek - TS Wisła Zakopane

Kobiety

  1. Anna Twardosz - KS AZS AWF Katowice
  2. Nicole Konderla - KS AZS AWF Katowice
  3. Kamila Karpiel - AZS Zakopane

Junior Młodszy

  1. Jan Habdas - LKS Klimczok Bystra
  2. Szymon Zapotoczny - KS Eve-nement Zakopane
  3. Marcin Wróbel - AZS Zakopane

Junior

  1. Kacper Juroszek - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  2. Krzysztof Kieta - LKS Poroniec Poronin
  3. Arkadiusz Jojko - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

Senior

  1. Krzysztof Leja - AZS Zakopane
  2. Jarosław Krzak - PKS Olimpijczyk Gilowice
  3. Wiktor Pękala - SSR LZS Sokół Szczyrk

Medaliści klasyfikacji generalnej LOTOS Cup 2021 w kombinacji norweskiej

Chłopiec Starszy

  1. Grzegorz Rafacz - AZS Zakopane
  2. Piotr Nowak - UKS Sołtysianie Stare Bystre
  3. Kacper Tomasiak - LKS Klimczok Bystra

Młodzik

  1. Tymoteusz Amilkiewicz - AZS Zakopane
  2. Kacper Jarząbek - TS Wisła Zakopane
  3. Klemens Joniak - LKS Poroniec Poronin

Junior Młodszy

  1. Bartłomiej Kuchta - LKS Poroniec Poronin
  2. Jakub Wisełka - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  3. Jan Galice - KS Eve-nement Zakopane

Open

  1. Andrzej Szczechowicz - TS Wisła Zakopane
  2. Mateusz Jarosz - TS Wisła Zakopane
  3. Maciej Gąsienica-Ciaptak - AZS Zakopane

Tytularnym Sponsorem Programu LOTOS Szukamy Następców Mistrza jest Grupa LOTOS, natomiast organizatorem zawodów LOTOS Cup jest Polski Związek Narciarski.

>>>Końcowa klasyfikacja generalna zawodów LOTOS Cup 2021<<<

Źródło: Anna Karczewska / PZN