20 CZERWCA 2022

I letnia edycja LOTOS Cup Kids 2022 - komunikat organizacyjny

We wtorek, 21 czerwca 2022 roku najmłodsi uczestnicy Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - "LOTOS Szukamy Następców Mistrza" zainaugurują sezon letni. Pierwsze tego lata zawody z cyklu LOTOS Cup Kids rozegrane zostaną na kompleksie skoczni narciarskich w Wiśle-Centrum oraz trasach biegowych na Jonidle. 

Rywalizacja w ramach zawodów LOTOS Cup Kids odbywa się w czterech kategoriach wiekowych: Chłopiec, Dziewczynka, Chłopiec Młodszy i Dziewczynka Młodsza. Najmłodsi uczestnicy Programu walczą o medale zarówno w konkursie skoków narciarskich, jak i w zawodach w kombinacji norweskiej. 

Zgłoszenia

Zgłoszenia do zawodów LOTOS Cup Kids należy dokonać przez system zgłoszeń (Kliknij) do 20.06.2022 r. do godziny 12:00. Zawodnicy zagraniczni dokonują zgłoszeń (imię i nazwisko, rocznik, klub, narodowość) na adres zgloszenia.skoki@gmail.com. Opłata startowa wynosi 20 euro za zawodnika. Klub, który zgłosi zawodników po upływie wskazanego terminu zgłoszeń zostanie obciążony opłatą 50zł za każdego zawodnika.

Program zawodów - wtorek, 21.06.2022:

  • 09:30 - weryfikacja zgłoszeń i odbiór numerów startowych
  • 10:00 - odprawa techniczna kierowników drużyn 
  • 10:30 - seria próbna HS-22: Chłopiec Młodszy i Dziewczynka Młodsza; 2 serie konkursowe (1 seria do KN), 
  • następnie seria próbna HS-44: Chłopiec i Dziewczynka; 2 serie konkursowe (1 seria do KN); ceremonie dekoracji 
  • około 1h po ceremoniach dekoracji odbędzie się bieg do kombinacji norweskiej WISŁA JONIDŁO: Chłopiec Młodszy i Dziewczynka Młodsza 600m z przeszkodami, Chłopiec i Dziewczynka 1000m z przeszkodami

*W zależności od ilości zgłoszonych zawodników oraz warunków atmosferycznych program zawodów i dystanse biegów mogą ulec zmianie.

Tytularnym Sponsorem Programu LOTOS Szukamy Następców Mistrza jest Grupa LOTOS, natomiast organizatorem zawodów LOTOS Cup jest Polski Związek Narciarski.

Źródło: Anna Karczewska / PZN