5 LUTEGO 2024

Komunikat organizacyjny ORLEN Cup w Zakopanem - 9-11.02.2024

Już w najbliższy weekend (9-11 lutego) czekają nas kolejne konkursy z cyklu ORLEN Cup - młodzi adepci skoków i kombinacji norweskiej powalczą w Zakopanem na obiektach HS70 i HS105 kompleksu Średnia Krokiew i na trasie biegowej COS OPO Zakopane. Przedstawiamy harmonogram zawodów oraz komunikat organizacyjny.

Zgłoszenia:

Zgłoszenia do zawodów są dokonywane przez system https://pzn.sts-live.pl/ do 8.02.2024 do godziny 12:00. Klub, który zgłosi zawodników po upływie wskazanego terminu zgłoszeń zostanie obciążony opłatą 50zł za każdego zawodnika. Zawodnicy zagraniczni dokonują zgłoszeń (imię i nazwisko, rocznik, klub, narodowość) na adres zgloszenia.skoki@gmail.com. 

Kategorie wiekowe Kategoria 

Open 

Junior Młodszy 

Młodzik 

Chłopiec Starszy 

Kobiety 

Roczniki 

2005 i starsi 

2006-2007 

2008-2009 

2010-2011 

2009 i starsze 

skocznia 

HS-105 

HS-105 

HS-70 

HS-70 

HS-70 

Postanowienia inne:

- Podczas zawodów dostępne będą ciepłe napoje oraz posiłek regeneracyjny 
- Obecność na odprawie technicznej kierowników drużyn jest obowiązkowa. Każdy klub może być reprezentowany przez jednego (1) oficjalnego przedstawiciela – trener klubowy. Ewentualna nieobecność musi być usprawiedliwiona poprzez wypełnienie druku oraz wyznaczenie zastępstwa. 
- Koszt uczestnictwa obcokrajowców w konkursach wynosi 20 Euro za każdego zawodnika za każdy dzień zawodów w skokach. 
- Brak wygłoszenia zawodników podczas weryfikacji lub niezgłoszenie tego faktu w biurze zawodów będzie karane kwotą 50 złotych za każdego zawodnika w formie faktury wysłanej do klubu, którego reprezentuje zawodnik. 
- Koszt zagubionego (nieoddanego) numeru startowego wynosi 100 złotych brutto. Dotyczy to również nieoddanych numerów zawodników, którzy nie startowali bez uprzedniego zgłoszenia tego faktu w biurze zawodów. 
- Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione na obiektach sportowych oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków. 
- Organizator zapewnia medale i dyplomy dla zawodników i zawodniczek za miejsca 1-3. 
- Organizator ma prawo do zmiany programu zawodów w zależności od warunków atmosferycznych oraz liczby zgłoszonych zawodników. 
- Format zawodów w skokach narciarskich to TOP20 zawodników w drugich seriach konkursowych, którzy startować będą w odwrotnej kolejności do zajmowanych miejsc po 1 serii konkursowej. 
- Zawodników w kat. Chłopiec Starszy i Młodziczka obowiązuje długość nart – do 140% wzrostu zawodnika. 
- kategorii młodzika włącznie obowiązują symetryczne wiązania (bolce + kostki) – zgodnie z wytycznymi PZN
- Decyzja trenera o obniżeniu belki startowej musi zostać podana do jury poprzez Asystenta DT najpóźniej w fazie żółtego światła zawodnika poprzedzającego. Zawodnik musi uzyskać 95% HS aby pkt. za belkę były mu doliczone 
- W przypadku długiego skoku z upadkiem jury podejmie decyzję o dopuszczeniu zawodnika do drugiej serii obliczając 95% noty danego skoku (bez not sędziowskich) w odniesieniu do najwyższej noty za skok (bez not sędziowskich) w danej serii konkursowej i kategorii. 
- Po zawodach odbędzie się kontrola techniczna dla Top 6 każdej kategorii wiekowej 
- Skok do kombinacji norweskiej w pierwszej serii konkursowej skoków (drugiego konkursu). W razie nie odbycia się drugiego konkursu skoków będzie liczona pierwsza seria z pierwszego konkursu. 
- Wszyscy zawodnicy, którzy posiadają kombinezony z reklamą Lotosu są zobowiązani do rebrandingu na logotyp Orlen (zawodnik z logotypem Lotos nie będzie dopuszczony do startu) 
- Trenerzy, którzy otrzymują wynagrodzenia finansowe z programu Orlen Cup są zobowiązani do rebrandingu odzieży z logotypu Lotos na Orlen (Jeżeli trener tego nie zrobi zostanie wstrzymana wypłata wynagrodzenia) 

PROGRAM ZAWODÓW 

Piątek, 9.02.2024 
8:45-9:00 weryfikacja zgłoszeń 
9:00 odprawa techniczna przedstawicieli klubów sportowych (sala konferencyjna w budynku)
10:00 seria próbna HS 105 : Juniorzy Młodsi, Open 
1 seria konkursowa 
seria finałowa /TOP 20 kategorii Junior Młodszy i Open w odwróconej kolejności 
ceremonia dekoracji 
12:30 seria próbna HS 70 : Chłopcy Starsi, Młodzicy, Kobiety 
1 seria konkursowa 
seria finałowa /TOP 20 kategorii Chłopiec Starszy, Młodzik, Kobiety w odwróconej kolejności 
ceremonia dekoracji 

Sobota, 10.02.2024 
9:00 seria próbna HS 105 : Juniorzy Młodsi, Open 
1 seria konkursowa /liczona jako skok do kombinacji norweskiej 
seria finałowa /TOP 20 kategorii Junior Młodszy i Open w odwróconej kolejności 
ceremonia dekoracji 
11:30 seria próbna HS 70 : Chłopcy Starsi, Młodzicy, Kobiety 
1 seria konkursowa /liczona jako skok do kombinacji norweskiej 
seria finałowa /TOP 20 kategorii Chłopiec Starszy, Młodzik, Kobiety w odwróconej kolejności 
ceremonia dekoracji 

Niedziela, 11.02.2024 
10:00 chłopiec starszy 2km 
10:30 młodzik i kobiety 4km 
11:00 open i junior młodszy 7.5km 
ceremonia dekoracji 

Tytularnym Sponsorem Programu ORLEN Szukamy Następców Mistrza jest ORLEN S.A., natomiast organizatorem zawodów ORLEN Cup jest Polski Związek Narciarski.

Narodowy Program Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – „ORLEN Szukamy Następców Mistrza” to największe sportowo-społeczne przedsięwzięcie w historii polskiego narciarstwa. W program zaangażowane są wszystkie liczące się kluby w Polsce z sekcją skoków narciarskich i kombinacji norweskiej. ORLEN S.A. już od 20 lat wspiera najzdolniejszych młodych skoczków narciarskich oraz dwuboistów, jest fundatorem sprzętu sportowego dla klubów - prowadzących młodzieżowe sekcje skoków narciarskich i kombinacji norweskiej oraz nagród finansowych dla najlepszych młodych narciarzy, którzy zwyciężyli w klasyfikacji generalnej całego turnieju.