1 KWIETNIA 2022

MŚJ w Chiesa in Valmalenco: 14. miejsce Weroniki Dawidek

Weronika Dawidek po raz kolejny zameldowała się w najlepszej "16" Mistrzostw Świata Juniorów w Chiesa in Valmalenco i wywalczyła 14. miejsce w slalomie równoleglym. Drugi złoty medal juniorskiego czempionatu zdobyła Japonka Tsubaki Miki, która w wielkim finale pokonała Amerykankę Iris Pflum. Brązową medalistką została Austriaczka Pia Schoeffmann.

W najlepszej "30" Mistrzostw Świata Juniorów zameldowały się również: 22. Karolina Półtorak i 23. Natalia Stokłosa. Olga Kaciczak zajęła 35. pozycję, natomiast Maciej Mikołajczyk nie ukończył rywalizacji.

W slalomie równoległym mężczyzn tytuł mistrzowski wywalczył Kanadyjczyk Ben Heldman. Srebrnym medalistą został Włoch Fabian Lantschner, a brąz zdobył Bułgar Tervel Zamfirov.

Źródło: Anna Karczewska / PZN