17 GRUDNIA 2020

Oskar Kwiatkowski w ćwierćfinale Pucharu Świata!

Oskar Kwiatkowski ma za sobą kolejny udany tej zimy start w zawodach Pucharu Świata. Nasz snowboardzista w czwartek we włoskiej Carezzie wywalczył ósme miejsce w slalomie gigancie równoległym. Wśród kobiet na najwyższym stopniu podium stanęła Niemka Ramona Theresia Hofmeister, natomiast w Pucharze Świata mężczyzn triumfował Austriak Karl Benjamin.

Ponownie na starcie zawodów zobaczyliśmy sześcioro naszych reprezentantów, jednak sztuka awansu do finałowej "16" udała sie tylko Oskarowi Kwiatkowskiemu, który ukończył kwalifikacje na 15. miejscu. Lokaty w najlepszej "30" eliminacji zajęły. 22. Aleksandra Król oraz 29. Weronika Biela-Nowaczyk. Na 39. miejscu zawody ukończyła Aleksandra Michalik, dwie lokaty za nią uplasowała się Maria Chyc, a Michał Nowaczyk zajął 44. pozycję.

Źródło: Anna Karczewska / PZN