26 STYCZNIA 2023

Szóste w karierze podium Oskara Kwiatkowskiego w Pucharze Świata

To jest zdecydowanie najlepszy w karierze sezon Oskara Kwiatkowskiego. Podopieczny Oskara Boma po raz drugi w tym sezonie i po raz szósty w historii stanął na podium zawodów indywidualnych Pucharu Świata. Nasz snowboardzista wywalczył trzecie miejsce w slalomie gigancie równoległym w Blue Mountain, pokonując w małym finale Włocha Marca Hofera. 

Wśród mężczyzn w Blue Mountain triumfował Austriak Benjamin Karl, który w walce o zwycięstwo był lepszy od Koreańczyka Sangho Lee.

W rywalizacji kobiet w wielkim finale wystąpiły Szwajcarka Ladina Jenny i Włoszka Lucia Dalmasso. W finałowym pojedynku triumfowała Jenny, która po raz pierwszy w karierze stanęła na najwyższym stopniu podium w zawodach indywidualnych Pucharu Świata. Trzecie miejsce wywalczyła Austriaczka Sabine Schoeffmann, która w małym finale była lepsza od swojej Rodaczki Claudii Riegler. 

Świetną passę podtrzymała Aleksandra Król, która w każdych w tym sezonie zawodach meldowała się w finałowej „16”. W Blue Mountain Polka przegrała jednak swój pojedynek w 1/8 i rywalizację zakończyła na 14. miejscu.

W kwalifikacjach wystartowało łącznie troje naszych reprezentantów. Aleksandra Król i Oskar Kwiatkowski w eliminacjach zanotowali 13. rezultat, natomiast Michał Nowaczyk był 26. 

W piątek w Kandzie rozegrane zostaną kolejne zawody Pucharu Świata w slalomie gigancie równoległym. O godz. 15:00 czasu polskiego odbędą się kwalifikacje, natomiast na godz. 19:00 zaplanowano start rywalizacji finałowej. 

Źródło: Anna Karczewska / PZN