22 GRUDNIA 2020

Medaliści I edycji Pucharu Polski w Bukowinie Tatrzańskiej

We wtorek, 22 grudnia 2021 roku snowboardziści zainaugurowali sezon zimowy w rywalizacji krajowej. Tego dnia w Bukowanie Tatrzańskiej odbyły się pierwsze zawody Pucharu Polski w konkurencjach alpejskich. Podczas I edycji Pucharu Polski uczestnicy walczyli o medale w slalomie oraz w slalomie równoległym. 

Medalistki i medaliści w slalomie

Młodziczka

  1. Martyna Kaciczak - AZS Zakopane
  2. Klara Kulpińska - F2 Dawidek Team.pl
  3. Alicja Sobańska - F2 Dawidek Team.pl

Młodzik

  1. Jan Winkler - KS Extremalta
  2. Stanisław Mika - F2 Dawidek Team.pl
  3. Antoni Kulesza - AZS AWF Wrocław

Juniorka Młodsza

  1. Weronika Dawidek - F2 Dawidek Team.pl
  2. Nadia Piwowarczyk - F2 Dawidek Team.pl
  3. Sonia Zapała - F2 Dawidek Team.pl

Junior Młodszy

  1. Stanisław Śledź - AZS Zakopane
  2. Marcin Korab - F2 Dawidek Team.pl
  3. Anatol Kulpiński - F2 Dawidek Team.pl

Juniorka

  1. Julia Sitarz - AZS Zakopane
  2. Małgorzata Gradzik - F2 Dawidek Team.pl
  3. Zuzanna Galica - F2 Dawidek Team.pl

Junior

  1. Maciej Mikołajczyk - F2 Dawidek Team.pl
  2. Jakub Luboński - MKS Rabka-Zdrój
  3. Patryk Majerczyk - F2 Dawidek Team.pl

Seniorka

  1. Olimpia Kwiatkowska - AZS Zakopane
  2. Oliwia Pawlikowska - F2 Dawidek Team.pl
  3. Paulina Pawlikowska - AZS Zakopane

Senior

  1. Mikołaj Rutkowski - AZS Zakopane
  2. Tomasz Kowalczyk - AZS Zakopane
  3. Konrad Miklasiński - AZS Zakopane

Medalistki i medaliści w slalomie równoległym

Młodziczka

  1. Klara Kulpińska - F2 Dawidek Team.pl
  2. Martyna Kaciczak - AZS Zakopane
  3. Alicja Sobańska - F2 Dawidek Team.pl

Młodzik

  1. Jan Winkler - KS Extremalta
  2. Stanisław Mika - F2 Dawidek Team.pl
  3. Antoni Kulesza - AZS AWF Wrocław

Juniorka Młodsza

  1. Weronika Dawidek - F2 Dawidek Team.pl
  2. Nadia Piwowarczyk - F2 Dawidek Team.pl
  3. Sonia Zapała - F2 Dawidek Team.pl

Junior Młodszy

  1. Stanisław Śledź - AZS Zakopane
  2. Anatol Kulpiński - F2 Dawidek Team.pl
  3. Marcin Korab - F2 Dawidek Team.pl

Juniorka

  1. Zuzanna Galica - F2 Dawidek Team.pl
  2. Natasza Piwowarczyk - F2 Dawidek Team.pl
  3. Małgorzata Gradzik - F2 Dawidek Team.pl

Junior

  1. Jakub Luboński - MKS Rabka Zdrój
  2. Maciej Sroka - MKS Rabka Zdrój
  3. Maciej Mikołajczyk - F2 Dawidek Team.pl

Seniorka

  1. Oliwia Pawlikowska - F2 Dawidek Team.pl
  2. Olimpia Kwiatkowska - AZS Zakopane
  3. Julia Chmielecka - AZS Zakopane

Senior

  1. Tomasz Kowalczyk - AZS Zakopane
  2. Mikołaj Rutkowski - AZS Zakopane
  3. Konrad Miklasiński - AZS Zakopane

Źródło: Anna Karczewska / PZN