Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego zatwierdził składy Kadr Narodowych w skokach narciarskich, biegach narciarskich, kombinacji norweskiej, snowboardzie alpejskim i narciarstwie alpejskim oraz ustalił zasady funkcjonowania kadry we freestyle'u i szkolenia juniorów we wszystkich dyscyplinach PZN w oparciu o realizację planów treningowych w Szkołach Mistrzostwa Sportowego.
SKOKI NARCIARSKIE
Kadra Narodowa A Mężczyzn
Zawodnicy:
- Dawid Kubacki – TS Wisła Zakopane
- Kamil Stoch – KS Eve-nement Zakopane
- Piotr Żyła – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
- Paweł Wąsek – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
- Aleksander Zniszczoł – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
- Kacper Juroszek – KS AZS AWF Katowice
Sztab szkoleniowy:
- Thomas Thurnbichler – trener główny
- Marc Noelke – drugi trener
- Krzysztof Miętus – asystent trenera głównego
- Mathias Hafele – trener techniczny
- Łukasz Gębala – fizjoterapeuta
- Kacper Skrobot – serwisant
- Kamil Skrobot – serwisant
- Daniel Krokosz – psycholog
- vacat – media manager
Osoby współpracujące:
- Krzysztof Biegun – trener bazowy
- Wojciech Topór – trener bazowy
- Zbigniew Klimowski – trener bazowy
- Aleksander Winiarski – lekarz
- Piotr Krężałek – biomechanik
- Łukasz Kruczek – team manager
Kadra Narodowa B Mężczyzn
Zawodnicy:
- Jan Habdas – LKS Klimczok Bystra
- Tomasz Pilch – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
- Jakub Wolny – LKS Klimczok Bystra
- Andrzej Stękała – AZS Zakopane
- Klemens Murańka – TS Wisła Zakopane
- Adam Niżnik – TS Wisła Zakopane
Zawodnicy bazowi:
- Maciej Kot – AZS Zakopane
- Jarosław Krzak – PKS Olimpijczyk Gilowice
- Szymon Jojko – AZS AWF Katowice
Sztab szkoleniowy:
- David Jiroutek – trener Kadry Narodowej B
- Radek Zidek – asystent trenera Kadry Narodowej B
- Paweł Gurbisz – fizjoterapeuta
- Maciej Kreczmer – serwisant
Osoby współpracujące:
- Krzysztof Biegun – trener bazowy
- Wojciech Topór – trener bazowy
- Zbigniew Klimowski – trener bazowy
- Aleksander Winiarski – lekarz
- Piotr Krężałek – biomechanik
- Daniel Krokosz – psycholog
- Łukasz Kruczek – team manager
Kadra Narodowa A Kobiet
Zawodniczka
- Nicole Konderla – KS AZS AWF Katowice
Zawodniczki bazowe
- Paulina Cieślar – KS AZS AWF Katowice
- Anna Twardosz – KS AZW AWF Katowice
- Wiktoria Przybyła – SS-R LZS Sokół Szczyrk
Sztab szkoleniowy
- Harald Rodlauer – trener główny
- Stefan Hula – asystent trenera
- Marcin Bachleda – asystent trenera
- Theresa Koren – fizjoterapeutka i trener przygotowania motorycznego
Osoby współpracujące
- Alois Hasibether – konsultant
Austriak Harald Rodlauer powołany został na stanowisko trenera głównego Kadry Narodowej A w skokach narciarskich kobiet, ale swojej pracy nie będzie ograniczał tylko i wyłącznie do grup seniorskich. Będzie także współpracował ze Szkołami Mistrzostwa Sportowego, w których będzie nadzorował pracę w skokach narciarskich kobiet.
KOMBINACJA NORWESKA
Kadra Narodowa A
Zawodnik
- Andrzej Szczechowicz – TS Wisła Zakopane*
*organizacja szkolenia przy współpracy z Kadrą Narodową Austrii
BIEGI NARCIARSKIE
Kadra Narodowa A
Zawodniczki:
- Izabela Marcisz – Stowarzyszenie Sportowe Prządki-Ski
- Monika Skinder – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
- Weronika Kaleta – LKS Markam Wiśniowa-Osieczany
Zawodnicy:
- Dominik Bury – KS AZS AWF Katowice
- Maciej Staręga – UKS Rawa Siedlce
- Kamil Bury – KS AZS AWF Katowice
- Sebastian Bryja – UKS Regle Kościelisko
- Robert Bugara – UKS Regle Kościelisko
Sztab szkoleniowy
- Lukas Bauer – trener główny
- Jakub Sikora – asystent trenera
- Andrzej Michałek – asystent trenera, szef serwisu
- Paweł Fundanicz – serwisant
- Mateusz Chowaniak – serwisant
- Mariusz Hluchnik – serwisant
- Piotr Pilch – serwisant
- Piotr Śliwka – serwisant
- Sven Rakoszek – fizjoterapeuta
Kadra Narodowa B
Zawodniczki:
- Daria Szkurat – KS Chochołów
- Zuzanna Fujak – NKS Trójwieś Beskidzka
- Kamila Idziniak – NKS Trójwieś Beskidzka
- Oliwia Buśko – MKS Halicz Ustrzyki Dolne
- Weronika Jarecka – LKS Klimczok Bystra
- Aleksandra Kołodziej – LKS Witów Ski Mszana Górna
- Karolina Kaleta – LKS Markam Wiśniowa-Osieczany
- Emilia Dobija – LKS Klimczok Bystra
Zawodnicy:
- Piotr Jarecki – KS AZS AWF Katowice
- Łukasz Gazurek – NKS Trójwieś Beskidzka
- Adrian Kiełbasa – LKS Erion Ptaszkowa
- Tomasz Wąsowicz – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
- Przemysław Legierski – NKS Trójwieś Beskidzka
- Wojciech Nieścior – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
- Emil Koper – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
- Piotr Sobiczewski – UKS Rawa Siedlce
* W Kadrze Narodowej B po testach lub najpóźniej po okresie przygotowawczym docelowo pozostanie maksymalnie 12 reprezentantów, tzn. 6 zawodniczek + 6 zawodników. Pozostali sportowcy, jeżeli będą prezentowali odpowiedni poziom, zostaną skierowani do grupy treningowej przy Szkołach Mistrzostwa Sportowego.
Sztab szkoleniowy
- Andrzej Leśnik – trener główny
- Arkadiusz Posiadała – asystent trenera
- Dawid Bril – asystent trenera, szef serwisu
- Grzegorz Zawada – serwisant
- Wiktor Wanat – fizjoterapeuta
Osoby współpracujące
- Martin Persson – trener konsultant
- Kamil Fundanicz – trener główny Kadry Narodowej Juniorów
- Aleksandra Pięta – dietetyk
- Stanisław Szymanik – lekarz
- Szymon Fornagiel – hematolog
SNOWBOARD ALPEJSKI
Kadra Narodowa A
Zawodniczki:
- Aleksandra Król – KS F2 Dawidek Team.pl
- Maria Chyc – AZS Zakopane
- Olimpia Kwiatkowska – AZS Zakopane
- Weronika Dawidek – KS F2 Dawidek Team.pl
Zawodnicy:
- Oskar Kwiatkowski – AZS Zakopane
- Michał Nowaczyk – AZS Zakopane
Sztab szkoleniowy:
- Oskar Bom – trener główny
- Izidor Šušteršič – asystent trenera głównego
- Przemysław Buczyński – fizjoterapeuta
- Tadej Trdina – serwisant
- Grzegorz Salwierak – trener przygotowania motorycznego
Kadra Narodowa B
Zawodniczki:
- Olga Kaciczak – AZS Zakopane
- Sonia Zapała – KS F2 Dawidek Team.pl
Zawodnicy:
- Mikołaj Rutkowski – AZS Zakopane
- Maciej Mikołajczyk – KS F2 Dawidek Team.pl
- Andrzej Gąsienica-Daniel – AZS Zakopane
Sztab szkoleniowy:
- Paweł Dawidek – trener główny
- Aleksander Kosacki – drugi trener
- Jan Zakrzewski – fizjoterapeuta
- vacat – serwisant
Powołana została również Kadra Narodowa we freestyle’u, która będzie funkcjonowała akcyjnie. Na stanowisko trenera głównego wybrany został Tomasz Tylka.
NARCIARSTWO ALPEJSKIE
Kadra Narodowa A Kobiet
Zawodniczki
- Maryna Gąsienica-Daniel – TS Wisła Zakopane
- Magdalena Łuczak – UKS MitanSki Zakopane
Sztab szkoleniowy
- Marcin Orłowski – trener główny
- Matteo Baldissarutti – asystent trenera
- Pietro Fontana – asystent trenera
- Matjaz Marusic – asystent trenera
- Luka Polak – serwisant
- vacat – fizjoterapeutka
Kadra Narodowa B Kobiet
Zawodniczki
- Patrycja Florek – KS Narciarnia Nowy Sącz
- Hanna Zięba – KS Tatra Ski Academy
- Magdalena Bańdo – Team MB Szczyrk
- Aniela Sawicka – KS MMS Dendysski*
*wsparcie startowe
Sztab szkoleniowy
- Janusz Starzyk – trener główny
- Wojciech Wysowski – asystent trenera
- Aleksandra Wyparło-Kopeć – fizjoterapeutka
- Zbigniew Dendys – trener współpracujący
Kadra Narodowa A Mężczyzn
Zawodnicy
- Piotr Habdas – Żywiecki Klub Narciarski
- Paweł Pyjas – KS AZS AWF Katowice
Sztab szkoleniowy:
- Tomaz Bizjak – trener główny
- Mateusz Herda – serwisant
Kadra Narodowa B Mężczyzn
Zawodnicy
- Jan Łodziński – Team MB Szczyrk
- Stanisław Sarzyński – KS SportUp
- Mateusz Szczap – KS Skivegas Stanek Race Academy
- Wojciech Gałuszka – Team MB Szczyrk
- Piotr Szeląg – UKS MitanSki Zakopane
- Igor Kaczmarek – Stowarzyszenie Ski Team Kaczmarek
Sztab szkoleniowy
- Maciej Bydliński – trener główny
- Amadeusz Tyszkowski – asystent trenera
Osoby współpracujące
- Wojciech Mitan – trener współpracujący
Zawodnicy bazowi
- Bartłomiej Sanetra – MKS Skrzyczne Szczyrk
- Bartosz Szkoła – UKS MitanSki Zakopane
- Szymon Bębenek – AZS Zakopane
- Błażej Budz – UKS MitanSki Zakopane
Zasady funkcjonowania grup juniorskich
Powołani zostali trenerzy główni Kadr Narodowych Juniorów. Sztab szkoleniowy stanowić będą również trenerzy, pracujących w Szkołach Mistrzostwa Sportowego. Wspomniani szkoleniowcy będą pracowali z zawodnikami lokalnie w oparciu o SMS.
Treningi prowadzone będą dla wszystkich uczniów Szkół Mistrzostwa Sportowego, a także wybranych juniorów z ostatniego rocznika.
Do trenerów głównych Kadr Narodowych Juniorów należeć będzie opracowanie planów, a także organizacja zgrupowań centralnych. Takich będzie 3-5 w sezonie. Na te obozy powoływani będą zawodnicy SMS lub ci funkcjonujący poza SMS, którzy zostali wybrani przez trenera głównego Kadry Narodowej Juniorów.
Na starty międzynarodowe zawodników będzie powoływał trener główny Kadry Narodowej Juniorów zgodnie z przedstawionym schematem.
W przypadku sprzętu sportowego, to będzie on zapewniony uczniom w zależności od uzyskiwanych przez nich wyników sportowych i odbywać się będzie na wniosek trenera głównego Kadry Narodowej Juniorów.
Sztaby szkoleniowe Kadr Narodowych Juniorów
Skoki narciarskie
- Daniel Kwiatkowski – trener główny
- Grzegorz Miętus – trener SMS Zakopane
- Mariusz Chrapek – trener SMS Zakopane
- Robert Mateja – trener SMS Szczyrk
- Sławomir Hankus – trener SMS Szczyrk
Biegi narciarskie
- Martin Persson – koordynator Projektu Rozwoju Juniorskich Biegów Narciarskich
- Kamil Fundanicz – trener główny
- Jan Antolec – trener SMS Zakopane
- Kacper Antolec – trener SMS Zakopane
- Paweł Klisz – trener SMS Szczyrk
- Mateusz Wantulok – trener SMS Szczyrk
Kombinacja norweska
- Wojciech Marusarz – trener SMS Zakopane
- Tomasz Pochwała – trener SMS Zakopane
- Szczepan Kupczak – trener SMS Szczyrk
- vacat – trener SMS Szczyrk
Narciarstwo alpejskie
- Ivan Ilanovsky – trener główny
- Janusz Starzyk – trener SMS Zakopane
- Tomasz Świst – trener SMS Zakopane
- Kacper Dutka – trener SMS Szczyrk
- vacat – trener SMS Szczyrk
Snowboard
- Michał Sitarz – trener główny
- Marcin Sitarz – trener SMS Zakopane
- Konrad Miklasiński – trener SMS Zakopane
- vacat – trener SMS Szczyrk
Freestyle
- Paweł Chyc – trener SMS Zakopane
Osoby współpracujące:
- Daniel Hankus – fizjoterapeuta SMS Szczyrk
- Michał Obtułowicz – fizjoterapeuta SMS Zakopane
- vacat – psycholog SMS