9 GRUDNIA 2022

Nie żyje Piotr Stawarz, niedawny wiceprezes SINT PZN

Z przykrością informujemy, że 7 grudnia odszedł Piotr Stawarz, olbrzymi autorytet w środowisku nauczycieli narciarstwa, do niedawna wiceprezes Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN.

Składamy wyrazy współczucia i wsparcia najbliższej rodzinie i przyjaciołom. Na profilu Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstw PZN Piotra Stawarza pożegnał prezes SITN PZN, Piotr Żaba:

„Koleżanki i Koledzy,

dzisiaj odszedł od nas nasz Kolega Piotr Stawarz. Jeszcze we wrześniu jako Wiceprezes SITN uczestniczył w ostatnim zebraniu Zarządu poprzedniej kadencji. Potem dzwonił dopytując się o szczegóły spraw ważnych dla środowiska instruktorskiego. Przepraszał, że ze względu na nienajlepsze samopoczucie nie mógł przyjechać osobiście na Walne Zebranie i na październikową kursokonferencję. Ostatnie tygodnie były dla niego coraz trudniejsze. Wszyscy mieliśmy jednak nadzieję, że medycyna uratuje jego życie. Niestety nadzieja umarła dzisiaj po południu wraz z Piotrem.

Odszedł lubiany Kolega, znany ze swych spokojnych, rozsądnych wypowiedzi, głębokich przemyśleń, Kolega przewodzący pionowi szkolenia w SITN PZN. Przewodniczył między innymi zespołowi autorskiemu dwóch ostatnich wydań Programu Nauczania Narciarstwa Zjazdowego, zwyciężał wielokrotnie na Mistrzostwach Polski Instruktorów, szefował Szkole Narciarskiej Małe Ciche i przez kilka lat POL-SKI Demo Teamowi, udzielał się na wielu płaszczyznach.

Wiele osób wspomina Piotra ze łzami w oczach i w sercu. Niech spoczywa w pokoju! Najbliższym Zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Dziękuję też osobiście kol. Arturowi Wysockiemu, który towarzyszył jak tylko mógł Piotrowi i Jego Rodzinie w tych ostatnich tygodniach”

Jacek Żaba

Prezes SITN PZN

fot. Oliwia Wysocka

Źródło: PZN