1 MAJA 2020

Składy Kadr Narodowych na sezon 2020/2021

Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego zatwierdził składy Kadr Narodowych w narciarstwie klasycznym, narciarstwie alpejskim oraz snowboardzie na sezon 2020/20201.

SKOKI NARCIARSKIE

Kadra Narodowa Mężczyzn

Zawodnicy:

  • Kamil Stoch – KS Eve-nement Zakopane
  • Dawid Kubacki – TS Wisła Zakopane
  • Piotr Żyła – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  • Jakub Wolny – LKS Klimczok Bystra
  • Maciej Kot – AZS Zakopane
  • Stefan Hula – KS Eve-nement Zakopane
  • Klemens Murańka - TS Wisła Zakopane
  • Paweł Wąsek - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  • Tomasz Pilch - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  • Aleksander Zniszczoł - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  • Andrzej Stękała - AZS Zakopane
  • Kacper Juroszek - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

Sztab szkoleniowy:

  • Michał Doležal – trener główny
  • Grzegorz Sobczyk – asystent trenera głównego
  • Maciej Maciusiak – asystent trenera głównego
  • Daniel Kwiatkowski - asystent trenera głównego
  • Andrzej Zapotoczny – trener techniczny
  • Radek Žídek – trener techniczny
  • Łukasz Gębala – fizjoterapeuta
  • Tomasz Żurawiecki - fizjoterapeuta
  • Kacper Skrobot – serwisant
  • Maciej Kreczmer – serwisant
  • Kamil Skrobot - serwisant

Osoby współpracujące:

  • dr Harald Pernitsch – konsultant naukowy
  • Jakub Kozel – fizjoterapeuta
  • Adam Małysz – Dyrektor Koordynator ds. skoków i KN, konsultant Zarządu PZN
  • Paweł Witczak – analityk IT i logistyk
  • Anna Karczewska – osoba do kontaktu z mediami

 

Kadra Narodowa Młodzieżowa Mężczyzn

Zawodnicy:

  • Adam Niżnik – TS Wisła Zakopane
  • Mateusz Gruszka – AZS Zakopane
  • Szymon Jojko – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  • Arkadiusz Jojko - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  • Jan Habdas - LKS Klimczok Bystra
  • Stanisław Ciszek - AZS Zakopane

Zawodnicy rezerwowi*

  • Kacper Stosel - AZS Zakopane
  • Szymon Zapotoczny - KS Eve-nement Zakopane
  • Stanisław Majerczyk - TS Wisła Zakopane
  • Karol Niemczyk - LKS Klimczok Bystra
  • Jakub Harat - LKS Klimczok Bystra
  • Wiktor Fickowski - SSR LZS Sokół Szczyrk
  • Jarosław Krzak - PKS Olimpijczyk Gilowice

* szkolenie w ograniczonym zakresie w oparciu o Okręgowe Związki Narciarskie, Szkoły Mistrzostwa Sportowego i w miarę posiadanych środków

Sztab szkoleniowy:

  • Zbigniew Klimowski - trener koordynator
  • Grzegorz Miętus – asystent trenera koordynatora
  • Krzysztof Biegun - asystent trenera koordynatora
  • Jerzy Kochaj – fizjoterapeuta

Osoby współpracujące:

  • Piotr Fijas - trener współpracujący
  • Andrzej Gąsienica - trener współpracujący

 

Kadra Narodowa Młodzieżowa Kobiet

Zawodniczki:

  • Kinga Rajda – SSR LZS Sokół Szczyrk
  • Anna Twardosz – PKS Olimpijczyk Gilowice
  • Kamila Karpiel – AZS Zakopane
  • Nicole Konderla – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  • Joanna Szwab – AZS Zakopane
  • Wiktoria Przybyła – SSR LZS Sokół Szczyrk

Zawodniczki rezerwowe*

  • Marcelina Bełtowska – AZS Zakopane
  • Wiktoria Polanowska – AZS Zakopane
  • Sara Tajner – SSR LZS Sokół Szczyrk
  • Natalia Słowik – AZS Zakopane

* szkolenie w ograniczonym zakresie, w miarę posiadanych środków

Sztab szkoleniowy:

  • Łukasz Kruczek – trener główny
  • Marcin Bachleda – asystent trenera głównego
  • Wojciech Tajner – trener współpracujący
  • Paulina Węgrzyn-Gębuś – fizjoterapeuta

 

KOMBINACJA NORWESKA

Kadra Narodowa A

Zawodnik:

  • Szczepan Kupczak – KS AZS AWF Katowice*

*Trening zawodnika realizowany wspólnie z Kadrą Narodową Czech

Sztab szkoleniowy:

  • Daniel Hankus – fizjoterapeuta

Osoby współpracujące:

  • Jan Szturc – trener współpracujący

 

Kadra Narodowa Młodzieżowa

Zawodnicy:

  • Mateusz Jarosz – TS Wisła Zakopane
  • Andrzej Szczechowicz – TS Wisła Zakopane
  • Maciej Gąsienica-Ciaptak - AZS Zakopane
  • Bartłomiej Klimowski - PKS Olimpijczyk Gilowice
  • Adam Skupień - LKS Poroniec Poronin

Sztab szkoleniowy:

  • Tomisław Tajner – trener główny
  • Mariusz Hluchnik - asystent trenera głównego
  • Piotr Śliwka - serwisant
  • Wiktor Kubiński – serwisant

 

BIEGI NARCIARSKIE

Kadra Narodowa A Kobiet

Zawodniczki:

  • Izabela Marcisz – SS Prządki Ski
  • Monika Skinder – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
  • Weronika Kaleta – LKS Markam Wiśniowa Osieczany
  • Karolina Kaleta – LKS Markam Wiśniowa Osieczany
  • Karolina Kukuczka – MKS Istebna
  • Hanna Popko – UKS Hubal Białystok

  Zawodniczka rezerwowa*

  • Eliza Rucka - KS AZS AWF Katowice

*po pozytywnej opinii COMS

Sztab szkoleniowy:

  • Martin Bajcicak – trener główny
  • Justyna Kowalczyk – asystent trenera głównego
  • Rafał Węgrzyn – asystent trenera głównego
  • Sven Rakoszek – fizjoterapeuta
  • Mateusz Chowaniak - serwisant
  • Jaan Alvela - serwisant
  • Meelis Aasla - serwisant
  • Oleksii Pysarenko - terapeuta / dietetyk

 

Kadra Narodowa A Mężczyzn

Zawodnicy:

  • Maciej Staręga – UKS Rawa Siedlce
  • Dominik Bury – KS AZS AWF Katowice
  • Kamil Bury – KS AZS AWF Katowice
  • Mateusz Haratyk – NKS Trójwieś Beskidzka
  • Kacper Antolec - KS AZS AWF Katowice
  • Dawid Damian – KS AZS AWF Katowice
  • Michał Skowron – KS AZS AWF Katowice

Sztab szkoleniowy:

  • Lukas Bauer – trener główny
  • Kamil Fundanicz – asystent trenera głównego
  • Andrzej Michałek – asystent trenera głównego - serwis
  • Paweł Gurbisz – fizjoterapeuta
  • Paweł Fundanicz – serwisant
  • Piotr Pilch - serwisant
  • Bartłomiej Rucki - serwisant

 

Kadra Narodowa Młodzieżowa Mix

Zawodnicy:

  • Sebastian Bryja – UKS Regle Kościelisko
  • Robert Bugara – UKS Regle Kościelisko
  • Piotr Sobiczewski – UKS Rawa Siedlce
  • Łukasz Gazurek – NKS Trójwieś Beskidzka
  • Bartosz Cielniak – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
  • Artur Bożek – LKS Klimczok Bystra

Zawodniczki:

  • Magdalena Kobielusz - SSR LZS Sokół Szczyrk
  • Anna Berezecka – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
  • Laura Legierska - NKS Trójwieś Beskidzka
  • Zuzanna Fujak - NKS Trójwieś Beskidzka
  • Ewelina Kołodziej - LKS Witów Ski Mszana Górna
  • Oliwia Buśko - MKS Halicz Ustrzyki Dolne

Rezerwa - zawodnicy i zawodniczki*

  • Maciej Krajcer - UKS Rawa Siedlce
  • Daria Szkurat - WKS Zakopane
  • Kamil Wójcik - UKS Regle Kościelisko
  • Szymon Bełz - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski

* szkolenie realizowane w ograniczonym zakresie we współpracy z Okręgowymi Związkami Narciarskimi i Szkołami Mistrzostwa Sportowego

Sztab szkoleniowy:

  • Jan Antolec – trener koordynator
  • Dawid Bril – asystent trenera koordynatora
  • Mikołaj Michałek - serwisant

Osoby współpracujące:

  • Marcin Rzeszótko – trener SMS Zakopane
  • Dawid Waluś – trener SMS Szczyrk

 

NARCIARSTWO ALPEJSKIE

Kadra Narodowa A Kobiet

Zawodniczki:

  • Maryna Gąsienica-Daniel – TS Wisła Zakopane
  • Magdalena Łuczak – Mitanski Zakopane
  • Zuzanna Czapska - WKN Warszawa

Sztab szkoleniowy:

  • Marcin Orłowski – trener główny
  • Przemysław Buczyński – asystent trenera głównego
  • Sagastume Pinedo German - serwisant

Osoby współpracujące:

  • Iwan Ilanowsky – trener odpowiedzialny za zawodniczki startujące w Pucharze Europy
  • Tomasz Wydra – asystent trenera odpowiedzialnego za zawodniczki startujące w Pucharze Europy

 

Kadra Narodowa A Mężczyzn

Zawodnicy:

  • Piotr Habdas – KS AZS AWF Katowice*
  • Michał Jasiczek - SNA Ski Team Zakopane*
  • Jędrzej Jasiczek - SNA Ski Team Zakopane*

* Szkolenie w całości na koszt własny, warunkiem podpisanie kontraktu zawodniczego

 

Kadra Narodowa Młodzieżowa Mężczyzn:

Zawodnicy:

  • Michał Michalik – KS AZS AWF Katowice
  • Jan Grodecki – AZS Zakopane
  • Bartosz Szkoła - Mitanski Zakopane
  • Bartłomiej Sanetra - MKS Skrzyczne Szczyrk
  • Przemysław Białobrzycki - KS Beskidy Bielsko-Biała
  • Paweł Pyjas – KS AZS AWF Katowice

Sztab szkoleniowy:

  • Matic Skube – trener główny
  • Jakub Korpanty - fizjoterapeuta

 

Kadra Narodowa Młodzieżowa Kobiet*

Zawodniczki:

  • Zofia Zdort - NKN Warszawa
  • Joanna Książek - Team MB Szczyrk
  • Patrycja Florek - KS Narciarnia Nowy Sącz
  • Anna Skarbek-Malczewska - Mitanski Zakopane
  • Aniela Sawicka - KS MMS Dendysski
  • Maja Chyla - KS Yeti

Sztab szkoleniowy:

  • Iwan Ilanowsky – trener odpowiedzialny za zawodniczki startujące w Pucharze Europy
  • Tomasz Wydra – asystent trenera odpowiedzialnego za zawodniczki startujące w Pucharze Europy

* Grupa oparta o funkcjonowanie akcyjne ze środków sponsorskich Polskich Kolei Linowych, Kolei Gondolowej Jaworzyna Krynicka oraz Polskiego Funduszu Rozwoju

 

SNOWBOARD

Kadra Narodowa A Mix – snowboard alpejski

Zawodniczki i zawodnicy:

  • Aleksandra Król – KS F2 Dawidek Team.Pl
  • Weronika Biela – AZS Zakopane
  • Aleksandra Michalik – AZS Zakopane
  • Maria Chyc – AZS Zakopane
  • Oskar Kwiatkowski – AZS Zakopane
  • Michał Nowaczyk – AZS Zakopane

Rezerwa - zawodnicy i zawodniczki*

  • Mikołaj Rutkowski - AZS Zakopane
  • Olimpia Kwiatkowska - AZS Zakopane
  • Julia Sitarz - AZS Zakopane

*szkolenie w ograniczonym zakresie

Sztab szkoleniowy:

  • Oskar Bom – trener główny
  • Piotr Bodziony – asystent trenera głównego
  • Grzegorz Salwierak – trener motoryki

 

Kadra Narodowa Juniorów Mix – snowboard alpejski*

Zawodniczki:

  • Weronika Dawidek – KS F2 Dawidek Team.Pl
  • Małgorzata Gradzik – KS F2 Dawidek Team.Pl
  • Zuzanna Galica – KS F2 Dawidek Team.Pl
  • Olga Kaciczak - AZS Zakopane
  • Natasza Piwowarczyk – KS F2 Dawidek Team.Pl
  • Karolina Półtorak – KS F2 Dawidek Team.Pl

Zawodnicy:

  • Jakub Gawlak-Socka – KS F2 Dawidek Team.Pl
  • Maciej Mikołajczyk – KS F2 Dawidek Team.Pl

Zawodniczki i zawodnicy rezerwowi - szkolenie w oparciu o TZN:

  • Kamil Knesz – KS F2 Dawidek Team.Pl
  • Patryk Majerczyk – KS F2 Dawidek Team.Pl
  • Natalia Stokłosa – KS F2 Dawidek Team.Pl
  • Michał Wilk – KS F2 Dawidek Team.Pl

Sztab szkoleniowy:

  • Michał Sitarz – trener prowadzący
  • Marcin Sitarz – trener współpracujący
  • Paweł Dawidek – trener współpracujący

*Szkolenie całej grupy w ograniczonym zakresie.

Lekarze w PZN:

  • Stanisław Szymanik – lekarz główny PZN, wszystkie Kadry Narodowe
  • Aleksander Winiarski - lekarz - wszystkie Kadry Narodowe w skokach narciarskich
  • Mateusz Mackoś – lekarz ortopeda, konsultant – wszystkie Kadry Narodowe
  • Szymon Fornagiel - lekarz hematolog

Źródło: Anna Karczewska / PZN