30 LISTOPADA 2022

Współpraca PZN i Szpitala Specjalistycznego w Nowym Sączu

Polski Związek Narciarski i Szpital Specjalistyczny imienia Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu będą współpracować w celu podniesienia poziomu zabezpieczenia medycznego Reprezentantów Polski. List intencyjny został podpisany w siedzibie szpitala.

Szpital Specjalistyczny im. Jędrzeja Śniadeckiego włączy się w proces zabezpieczenia medycznego członków Kadr Narodowych Polskiego Związku Narciarskiego, a także dzieci i młodzieży uprawiającej sporty zimowe. Wsparcie będzie miało na celu pomoc w rozwoju kariery sportowej, prewencję kontuzji, a także powrót do najwyższej formy po kontuzjach i chorobach.

List intencyjny został podpisany przez Prezesa Polskigo Związku Narciarskiego, Adama Małysza, Sekretarza Generalnego PZN, Jana Winkla, dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Nowym Sączu, Lidię Zelek i Dr. n. med. Szymona Fornagiela – Lekarza Kierująego Oddziałem Hematologicznym.

W ramach współpracy Polski Związek Narciarski włączy się w proces komunikacji i edukacji publicznej mającej na celu budowanie świadomości medycznej i wsparcia koniecznego do poprawy generalnego zdrowia społeczeństwa.

Źródło: PZN