Prezes Apoloniusz Tajner wykładał na UJ

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Trzech Polaków punktuje w Pucharze Kontynentalnym w Planicy

19-02-2017
Niedzielny konkurs Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w Planicy padł łupem słoweńca Tilena Bartola, który po dwóch równych skokach na odległość 138 metrów pokonał swojego rodaka Bora Pavlovcica (135 i 139,5 m) o 5,7 punktu. Na trzecim miejscu zawody ukończył Niemiec Constantin Schmid (137 i 136,5 m). Pucharowe punkty zdobyło dziś trzech Polaków. Jakub Wolny lądował na 132 i 127,5 metrze, plasując się na 14. miejscu, Paweł Wąsek (131,5 i 133,5 m) zajął 16. pozycję, a Klemens Murańka (125 i 134,5 m) był 18. więcej <strong>»</strong>

Murańka 14. w Pucharze Kontynentalnym w Planicy

18-02-2017
Trzech polskich skoczków wywalczyło punkty Pucharu Kontynentalnego podczas sobotnich zawodów w Planicy. Klemens Murańka (127,5 i 132,5 m) był 14., Jakub Wolny (127,5 i 129 m) zajął 24. miejsce, a Paweł Wąsek (133,5 i 126 m) uplasował się na 25. pozycji. Zwyciężył Słoweniec Bor Pavlovcic (133,5 i 137 m) przed Norwegiem Joakimem Aune (129,5 i 135,5 m) i Czechem Viktorem Polaskiem (135 i 131,5 m). więcej <strong>»</strong>

Skład na Puchar Kontynentalny w Planicy

16-02-2017
Kolejnym przystankiem w kalendarzu Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich będzie słoweńska Planica, gdzie w dniach 18-19 lutego rozegrane zostaną dwa konkursy indywidualne. Trener Robert Mateja powołał na te zawody czterech reprezentantów Polski - Klemensa Murańkę, Jakuba Wolnego, Aleksandra Zniszczoła oraz Pawła Wąska. więcej <strong>»</strong>

Drugie zwycięstwo Macieja Kota w Pucharze Świata!

16-02-2017
Znakomicie czwartkowy konkurs na olimpijskiej skoczni HS-109 w Pjongczang ułożył się dla Macieja Kota (108,5 i 110,5 m, który pewnie wygrał rywalizację i po raz drugi w karierze stanął na najwyższym stopniu podium w zawodach Pucharu Świata. Drugie miejsce wywalczył Austriak Stefan Kraft (106 i 107 m), który do zwycięzcy stracił cztery punkty. Natomiast na trzeciej pozycji konkurs ukończył Niemiec Andreas Wellinger (99 i 112 m). więcej <strong>»</strong>

PŚ w Pjongczang: Dawid Kubacki czwarty w kwalifikacjach!

16-02-2017
Niemiec Karl Geiger skokiem na odległość 112 metrów zapewnił sobie zwycięstwo w kwalifikacjach do czwartkowego konkursu Pucharu Świata w Pjongczang. Drugie miejsce zajął jego rodak Stephan Leyhe, który uzyskał 105 metrów, natomiast trzeci był Rosjanin Evgeniy Klimov, który również wylądował na 105 metrze. Tuż za najlepsza trójką uplasował się Dawid Kubacki, który w kwalifikacjach skoczył 100 metrów. więcej <strong>»</strong>