XVIII Kursokonferencja PZN w Szczyrku

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Znamy skład Polski na Puchar Kontynentalny w Ruce

11-12-2017
Kolejnym przystankiem w kalendarzu Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich będzie fińska Ruka, gdzie w weekend 16-17 grudnia na skoczni HS-142 rozegrane zostaną dwa konkursy indywidualne. W zawodach tych wystartuje czterech reprezentantów Polski: lider cyklu i zwycięzca inaugurujących sezon zawodów w Whistler - Tomasz Pilch, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek oraz Bartosz Czyż. więcej <strong>»</strong>

COC w Whistler: Siódme miejsce Tomasza Pilcha!

10-12-2017
Zawody FIS Cup oraz konkursy Pucharu Kontynentalnego na olimpijskiej skoczni w Whistler były bardzo udane dla Tomasza Pilcha. Nasz junior punktował w każdym z tych konkursów, zapisał na swoim koncie pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego, a całą rywalizację w Whistler Tomasz Pilch zakończył siódmym miejscem w niedzielnym konkursie. Podopieczny Macieja Maciusiaka skakał dzisiaj bardzo dobrze, oddając skoki na odległość 101 metrów oraz 99,5 metra. Zwycięstwo odniósł Niemiec Andreas Wank, który o ponad cztery punkty pokonał 17-letniego Francuza Jonathana Learoyda. Na najniższym stopniu podium stanął Słoweniec Ziga Jelar. więcej <strong>»</strong>

PŚ w Titisee-Neustadt: Stoch szósty w jednoseryjnym konkursie

10-12-2017
Warunki, które panowały w niedzielę na skoczni HS-142 w Titisee-Neustadt nie pozwoliły na rozegranie sprawiedliwego konkursu. W jednoseryjnych zawodach najlepszy okazał się reprezentant Niemiec Richard Freitag, który o 2,4 punktu pokonał swojego rodaka Andreasa Wellingera. Natomiast na najniższym stopniu podium stanął Norweg Daniel Andre Tande. Najlepszy wynik z Polaków uzyskał Kamil Stoch, który po skoku na odległość 130,5 metra zajął szóste miejsce. więcej <strong>»</strong>

COC w Whistler: T. Pilch wygrywa sobotni konkurs!

09-12-2017
To był wspaniały dzień dla Tomasza Pilcha, który w Whistler osiągnął największy w karierze sukces. Podopieczny Macieja Maciusiaka skakał dzisiaj znakomicie i tym samym zwyciężył w sobotnim konkursie Pucharu Kontynentalnego w Whistler. Polak o półtora punktu pokonał Austriaka Philippa Aschenwalda. Natomiast na najniższym stopniu podium stanął Norweg Marius Lindvik. więcej <strong>»</strong>

Norwegowie minimalnie lepsi od Polaków

09-12-2017
Polacy w składzie: Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki i Kamil Stoch zajęli drugie miejsce w konkursie drużynowym Pucharu Świata, który w sobotę rozegrany został na skoczni HS-142 w niemieckim Titisee-Neustadt. Zwycięstwo odnieśli Norwegowie, który ostatecznie okazali się lepsi od Polaków zaledwie o 0,8 punktu. Na najniższym stopniu podium stanęła reprezentacja Niemiec, która straciła do zwycięzców prawie 30 punktów. więcej <strong>»</strong>