XVII Kursokonferencja PZN w Szczyrku

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Historyczny sukces polskich skoczków. Radość pomieszana z niedosytem

20-02-2018
Polscy skoczkowie narciarscy to aktualni mistrzowie świata w konkursie drużynowym. Na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu zdobyli brązowy medal. To była historyczna chwila, choć zamiast wielkiej radości pojawił się niedosyt. więcej <strong>»</strong>

Historyczny sukces polskich skoczków w Pjongczangu!

19-02-2018
Polscy skoczkowie po raz kolejny zapisali się w historii skoków narciarskich i w poniedziałek podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu wywalczyli pierwszy dla Polski medal w konkursie drużynowym. Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki oraz Kamil Stoch zostali brązowymi medalistami igrzysk w Korei. Bezkonkurencyjni tego dnia okazali się Norwegowie, którzy w pięknym stylu po raz pierwszy dla swojego kraju zdobyli tytuł mistrzów olimpijskich. Wicemistrzami została natomiast reprezentacja Niemiec. więcej <strong>»</strong>

ZIO Pjongczang 2018: Wiemy, kto powalczy w drużynie

18-02-2018
W poniedziałek, 19 lutego 2018 roku skoczkowie narciarscy zakończą rywalizację w XXIII Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu. Jako ostatnie rozegrane zostaną zawody drużynowe, w których reprezentanci Polski są jednymi z faworytów do olimpijskich medali. Trener Stefan Horngacher zdecydował, że w "drużynówce" powalczy ta sama czwórka zawodników, która startowała w konkursach indywidualnych, na czele ze świeżo upieczonym mistrzem olimpijskim - Kamilem Stochem. więcej <strong>»</strong>

COC w Brotterode: Jakub Wolny na podium!

18-02-2018
Jakub Wolny stanął na podium drugiego, niedzielnego konkursu Pucharu Kontynentalnego, który rozegrany został w niemieckim Brotterode. Polak po skokach na odległość 114,5 oraz 115 metrów wywalczył drugie miejsce. Lepszy od naszego zawodnika okazał się tylko reprezentant gospodarzy David Siegel, który zaledwie o pół punktu pokonał Wolnego. Podium uzupełnił Słoweniec Anze Lanisek. więcej <strong>»</strong>

COC w Brotterode: Wolny piąty w pierwszym konkursie

18-02-2018
Jakub Wolny wywalczył piąte miejsce w pierwszym, niedzielnym konkursie Pucharu Kontynentalnego, który rozegrany został w niemieckim Brotterode. Zwycięstwo odniósł Słoweniec Nejc Dezman, który o punkt pokonał Davida Siegela z Niemiec. Natomiast na najniższym stopniu podium stanął kolejny z reprezentantów gospodarzy - Andreas Wank. więcej <strong>»</strong>