• Grupa Azoty nagrodziła najlepszych zawodników sezonu!

Dzięki wsparciu Głównego Partnera Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich, którym jest Grupa Azoty – po raz drugi w historii w tym sezonie nagrody finansowe otrzymają najlepsi zawodnicy oraz najlepsze zawodniczki Pucharu Grupy Azoty w sześciu kategoriach wiekowych. Polski Związek Narciarski przekaże nagrody finansowe ufundowane przez Grupę Azoty pierwszym trzem biegaczkom w kategoriach Juniorka, Juniorka Młodsza i Młodziczka oraz pierwszym trzem biegaczom w kategoriach Junior, Junior Młodszy oraz Młodzik.

Klub MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski pewnie wygrał klasyfikację klubową II edycji Pucharu Grupy Azoty, która rozgrywana była w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich. Podopieczni Waldemara Kołcuna byli bezkonkurencyjni w tym zestawieniu i łącznie wywalczyli 4432,5 punktu. Drugie miejsce zajął klub NKS Trójwieś Beskidzka, którego reprezentanci zgromadzili w "generalce" 3047 punktów. Podium w klasyfikacji klubowej uzupełniła drużyna UKS Rawa Siedlce, która w sezonie wywalczyła 2676 punktów.

Po raz drugi w historii Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich nagrody finansowe otzymali również trenerzy, którzy zajmują się szkoleniem młodych narciarzy w klubach. Roczne wynagrodzenia przyznane zostały 15 trenerom z 12 najlepszych klubów rankingu Pucharu Grupy Azoty.