29 STYCZNIA 2024

Joanna Kil z drugim najlepszym wynikiem w Pucharze Świata w kombinacji norweskiej

Nasza reprezentantka w sobotę zajęła 19. miejsce w Pucharze Świata ze stratą +3:03.7 do najlepszej Mari Leinan Lund. Po skokach była 23. Natomiast w niedzielę po skokach był 19. Po biegu na 8 km awansowała o trzy pozycje. zajęła 16. lokatę, co jest jej drugim wynikiem w sezonie i karierze.

- Myślę, że to był  niezły start. W ostatnim czasie startów było naprawdę dużo i trochę mało czasu na regenerację, dlatego bieg nie był aż tak dobry jak bym chciała, ale na moje  aktualne możliwości - powiedziała po zawodach Joanna Kil.

Kacper Jarząbek zajął 10. miejsce na młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Gangwon. Nasz reprezentant 10. miejsce zajmował również po skokach. Na 19. miejscu uplasowal się Piotr Nowak.