18 GRUDNIA 2023

Joanna Kil z najlepszym startem w karierze

To był najlepszy weekend startowy Joanny Kil w całej karierze. W zawodach Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Ramsau w piątek zajęła 16. miejsce, a w sobotę była 15.

W piątkowych zawodach Joanna Kil po skokach narciarskich była 18. Po biegu awansowała o dwie pozycje. Najlepsza była Gyda Westvold Hansen z Norwegii (14:41.2). Podium uzupełniła Ida Marie Hagen i Szwedka Minja Korhonen.

Natomiast w sobotę Joanna Kil ponownie pobiła swój życiowy sukces i ukończyła zawody Pucharu Świata na 15. miejscu ze stratą +1:42.6 do Norweżki Idy Marie Hagen. Norweskie podium dopełniły Gyda Westvold Hansen oraz Lisa Hirner. Gratulujemy Joannie Kil świetnych wyników.

Kolejny Puchar Świata w kombinacji norweskiej odbędzie się 12-14 stycznia w Oberstdorfie.

W ubiegły weekend (16-17 grudnia) odbyły się również zawody FIS Alpen Cup w Seefeld w Austrii. W sobotę najlepszym z Polaków okazał się 18. Kacper Jarząbek. W czołowej „30” zawody ukończyli również Piotr Nowak i Szymon Dubiel.