12 MARCA 2024

Cztery medale Bruno Łukaszyka na Zimowych Igrzyskach Głuchych w Turcji

W historii polskiego narciarstwa alpejskiego zapisano nowy rozdział. Bruno Łukaszyk zdobył trzy złote medale i srebro na Zimowych Igrzyskach Głuchych 2024 w tureckim Erzurum. To triumf, który nie tylko przynosi dumę dla naszego kraju, lecz także inspiruje kolejne pokolenia do osiągania szczytów w sporcie. Polski Związek Narciarski pragnie złożyć serdeczne gratulacje zawodnikowi oraz trenerowi głównemu Jarosławowi Smajdorowi. 

W dniach 2-12 marca 2024 roku odbyły się Zimowe Igrzyska Głuchych w tureckim Erzurum, gdzie narciarska reprezentacja Polski pod przewodnictwem Jarosława Smajdora zaliczyła wspaniały występ. 

Biało-Czerwoni wracają z Zimowych Igrzysk Głuchych z trzema złotymi medalami i jednym srebrnym. W slalomie gigancie, kombinacji alpejskiej oraz slalomie równoległym Bruno Łukaszyk stanął na najwyższym stopniu podium, a w supergigancie zajął drugie miejsce, co jest  bezprecedensowym wynikiem w historii polskiego narciarstwa alpejskiego. Warto także wspomnieć, że reprezentant klubu UKS Laworta na codzień startuje w międzynarodowych zawodach rangi FIS. 

Sukcesy te nie tylko cieszą serca kibiców, ale także stanowią potwierdzenie ciężkiej pracy, determinacji i talentu naszych zawodników. Bruno Łukaszyk i reprezentacja Polski udowodnili, że granice można przekraczać, a marzenia można spełniać, jeśli tylko włoży się w to wystarczająco dużo wysiłku i zaangażowania. Gratulujemy naszym alpejczykom oraz sztabowi szkoleniowemu i już nie możemy doczekać się kolejnych wspaniałych wyników na arenie międzynarodowej. 

Źródło: Biuro Prasowe PZN