20 LISTOPADA 2021

Kamil Stoch piąty na inaugurację sezonu

W sobotni wieczór w Niżnym Tagile rozegrane zostały pierwsze tej zimy zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Piąte miejsce na inaugurację sezonu wywalczył Kamil Stoch, który w serii finałowej zanotował spory awans z 20. na piątą pozycję. Najlepszy z biało-czerwonych oddał tego dnia skoki na odległość 117,5 oraz 125 metrów. Pewny triumf w zawodach odniósł Niemiec Karl Geiger (134,5 i 133 m). Na drugim stopniu podium stanął Japończyk Ryoyu Kobayashi (128 i 131 m). Podium uzupełnił Norweg Halvor Egner Granerud (133 i 125 m).

W sobotnim konkursie punkty wywalczył również 13. Dawid Kubacki, który wylądował odpowiednio na 125 oraz 115 metrze. Poza finałową "30" znaleźli się: 32. Piotr Żyła (113,5 m), 45. Jakub Wolny (105 m) oraz 48. Andrzej Stękała (96 m).

Źródło: Anna Karczewska / PZN