22 LISTOPADA 2021

Kwarantanna Klemensa Murańki. Negatywne wyniki pozostałych zawodników

W związku z pozytywnym wynikiem testu Klemensa Murańki na obecność wirusa Covid-19 cała nasza reprezentacja poddana została dodatkowym testom PCR, które odbyły się w niedzielę w Niżnym Tagile. Otrzymane w poniedziałek wyniki badań pozostałych naszych skoczków i wszystkich członków sztabu szkoleniowego dały wyniki negatywne. We wtorek wszystkich uczestników Pucharu Świata czekają kolejne testy przed wylotem na zawody do Finlandii.

W sobotę Klemens Murańka otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Reprezentant Polski został odizolowany od reszty grupy i poddany dalszym badaniom. Próbka Murańki została przebadana w trzech laboratoriach, rezultat każdego z trzech badań dał wynik pozytywny.

Klemens Murańka odbędzie 10-dniową kwarantannę w Rosji. W poniedziałek nasz reprezentant został przetransportowany do kliniki w Jekaterynburgu. Razem z Murańką w Rosji pozostanie trener Radek Żidek. Reszta naszej reprezentacji w środę uda się na kolejne zawody Pucharu Świata w Ruce.

Murańka będzie testowany w Rosji każdego dnia i jeżeli dwa razy otrzyma negatywny wynik testu na obecność koronawirusa, wtedy będzie mógł wrócić do Polski.

W poniedzałek na kilkudniowe zgrupowanie do Falun udadzą się pozostali członkowie Kadry Narodowej A wraz z juniorami - Janem Habdasem i Arkadiuszem Jojko. Po treningach w Falun sztab szkoleniowy naszej reprezentacji podejmie decyzję o tym, który zawodnik zostanie powołany do skład na konkursy Pucharu Świata w Ruce w miejsce Klemensa Murańki.

Źródło: Anna Karczewska / PZN