16 PAŹDZIERNIKA 2020

Mistrzostwa Polski w Szczyrku: Listy startowe zawodów indywidualnych

Przed nami ostatnie w sezonie letnim zawody krajowe. 17 i 18 października w Beskidach rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. W sobotę odbędą się zawody indywidualne dwuboistów oraz konkursy indywdiualne w skokach narciarskich kobiet i mężczyzn. Poniżej przedstawiamy wstepne listy startowe. Ostateczna liczba zgłoszonych zawodników i zawodniczek potwierdzona zostanie na porannej odprawie trenerskiej.

Tytułów mistrzowskich na Skalitem bronić będzie Kinga Rajda z klubu SSR LZS Sokół Szczyrk oraz Piotr Żyła z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego. Przed rokiem na drugim stopniu podium stanęli Kamil Stoch z KS Eve-nement Zakopane i Joanna Szwab z zakopiańskiego AZS-u. Natomiast brązowe medale wywalczyli Stefan Hula z KS Eve-nement Zakopane i Nicole Konderla z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego.

Przed rokiem mistrzem Polski w kombinacji norweskiej został Adam Cieślar z KS AZS AWF Katowice. Tytuł wicemistrzowski wywalczył wówczas jego klubowy kolega Szczepan Kupczak (aktualnie reprezentuje barwy klubu SSR LZS Sokół Szczyrk), a brązowy medal zdobył Paweł Twardosz z PKS Olimpijczyk Gilowice.

W związku z aktualnie panującą sytuacją spowodowaną pandemią koronawirusa Letnie Mistrzostwa Polski w Szczyrku odbędą się bez udziału publiczności. Zarówno konkurs indywidualny, jak i drużynowy skokach narciarskich mężczyzn będzie transmitowany przez Telewizję Polską i zawody te będzie można obejrzeć na antenie TVP Sport.

Program Mistrzostw Polski w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej
Szczyrk / Jasienica, 17-18.10.2020

17.10.2020, sobota - zawody indywidualne

  • 10:00 - seria próbna Kobiet; seria próbna Seniorów - kombinacja norweska
  • 10:30 I seria konkursowa Kobiet; seria konkursowa do kombinacji norweskiej; seria finałowa Kobiet; ceremonia dekoracji za Mistrzostwa Polski Kobiet
  • 15:00 - bieg do kombinacji norweskiej, 10km trasa biegowa w Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefie Ekonomicznej
  • 18:00 - trening oficjalny Seniorów - skoki narciarskie
  • 19:00 - kwalifikacje
  • 20:15 - I seria konkursowa Seniorów; seria finałowa; ceremonia dekoracji

18.10.2020, niedziela - konkurs drużynowy

  • 10:00 - seria próbna
  • 11:00 - I seria konkursowa; seria finałowa; ceremonia dekoracji

Źródło: Anna Karczewska / PZN