18 PAŹDZIERNIKA 2020

Mistrzostwo dla Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego

Konkurs drużynowy zakończył zmagania w tegorocznych Letnich Mistrzostwach Polski w Szczyrku. Tytuł mistrzowski wywalczyli reprezentanci Wiślańskiego Stowarzyszenia. Srebrny medal zdobyli zawodnicy zakopiańskiego AZS-u, natomiast na najniższym stopniu podium stanęli skoczkowie z TS Wisły Zakopane.  

Oficjalne wyniki

- Ten drugi skok w konkursie indywidualnym był normalny. Wszystkie pozostałe sobotnie skoki były spóźnione - tak Aleksander Zniszczoł skomentował rywalizację w konkursie indywidualnym. Zawodnik WSS Wisła w tych zawodach oddał najdłuższy skok w konkursie, uzyskując w pięknym stylu 101 metrów w drugiej serii. To dało Zniszczołowi czwarte miejsce. Do medalu zabrakło jednego punktu. - Moje skoki od strony technicznej są w porządku, ale mam jeszcze problemy z trafieniem w próg. Do tego teraz przeszliśmy z dużej skoczni w Oberstdorfie na mniejszą w Szczyrku, co nie pozostało bez wpływu na moje próby. Moje skoki powinny wyglądać tak, jak ten drugi z konkursu indywidualnego, choć stać mnie też na bomby. Takie pojawiają się na treningach - przyznał 26-latek. Nasz skoczek swoją dobrą dyspozycję potwierdził w konkursie drużynowym, zdobywając razem z kolegami tytuł mistrza Polski. Sam oddał dwa dalekie skoki.

Fatalny w sobotę, znakomity w niedzielę. Tak wyglądał weekend Piotra Żyły w mistrzostwach Polski na igelicie w Szczyrku. W konkursie indywidualnym zawodnik WSS Wisła szansę na walkę o medal zaprzepaścił pierwszym krótkim skokiem. W drugim wyraźnie się poprawił, ale to pozwoliło na zajęcia dopiero dziewiątej pozycji. A przecież Żyła błyszczał na ostatnim zgrupowaniu w Oberstdorfie. - To był zły dzień dla mnie. Takie niemal nie przytrafiały mi się tego lata. Drugi sobotni skok był znacznie lepszy. Nie był to też jednak szczyt moich możliwości. To był taki normalny skok - analizował Żyła. Na co go stać pokazał tak naprawdę w niedzielę. Oddał dwa najdłuższe skoki dnia i był najlepszym zawodnikiem konkursu drużynowego. WSS Wisła wywalczyła pierwszy tytuł letnich mistrzów Polski w historii.

 

Źródło: PZN