4 STYCZNIA 2022

Dominik Bury wyrównał życiowy wynik w Pucharze Świata

Wspinaczka pod Alpe Cermis tradycyjnie zakończyła rywalizację w cyklu Tour de Ski. Ostatniego dnia zmagań w 16. edycji tego prestiżowego turnieju biegacze narciarscy walczyli na dystansie 10 km techniką dowolną ze startu wspólnego. W zawodach triumfował Sjur Roethe z Norwegii, drugie miejsce zajął Rosjanin Denis Spitsow, a trzeci był Niemiec Friedrich Moch. Bardzo dobry wynik w Val di Fiemme osiągnął Dominik Bury, który wywalczył 21. miesjsce w ostatnim biegu 16. edycji Tour de Ski.

Tym samym podopieczny Lukasa Bauera wyrównał swój najlepszy w karierze rezultat w zawodach Pucharu Świata (Bury był 21. przed dwoma laty w noworocznych zawodach Tour de Ski w Toblach). Nasz reprezentant w końcowej klasyfikacji turnieju sklasyfikowany został na 31. miejscu.

W 16. edycji Tour de Ski triumfował Norweg Johannes Hoesflot Klaebo. Na drugim stopniu podium stanął Rosjanin Aleksander Bolszunow, a trzecią lokatę wywalczył Fin Iivo Niskanen.

Źródło: Barbara Daros + Anna Karczewska / PZN