25 MAJA 2022

Jakub Sikora asystentem trenera Lukáša Bauera

Czech Jakub Sikora wzmocnił sztab szkoleniowy naszych biegaczy i został asystentem trenera Lukáša Bauera w Kadrze Narodowej A Mix. Sikora to były czeski biegacz narciarski, który w ostatnich latach pracował jako serwismen i trener klubowy w swoim kraju. 

Podopieczni Lukáša Bauera mają za sobą pierwsze wspólne zgrupowanie. Od 17 do 25 maja reprezentanci Kadry Narodowej A Mix: Monika Skinder, Kamil Bury i Dominik Bury oraz Sebastian Bryja i Robert Bugara z Kadry Narodowej B Mix trenowali na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu w Spale. – Oczekuję, że umiejętności i doświadczenie, które posiada Jakub, będą dla mnie wsparciem w codziennym procesie treningowym. Mój nowy asystent jest otwartą osobą i mam nadzieję, że dzięki przyjaznemu charakterowi nawiąże bardzo dobrą więź z zespołem – przyznał Lukáš Bauer. – Nasz pierwszy obóz treningowy w Spale dobiegł końca. Jestem bardzo zadowolony z pracy nowej drużyny oraz z tego, co tutaj zrobiliśmy. W Spale wszyscy poznali Jakuba i myślę, że ta współpraca bardzo dobrze się zaczęła – podsumował główny szkoleniowiec biało-czerwonych. 

***

Jakub Sikora to były czeski biegacz narciarski i były członek Kadry Narodowej Juniorów. Po zakończeniu kariery zawodniczej pracował jako serwismen i trener klubowy w swoim kraju. Wśród jego podopiecznych był m.in. Jan Bartoň – sprinter i były członek czeskiej Kadry Narodowej. W ostatnim sezonie był odpowiedzialny m.in. za: reprezentantkę Kadry Narodowej Bárborę Antošovą, która wywalczyła 19. miejsce w sprinterskim Pucharze Świata w Drammen oraz reprezentanta Kadry Narodowej Juniorów Jiříego Tužę, który zdobył srebrny medal podczas Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w Vuokatii.

Nowy asystent trenera Lukáša Bauera dobrze mówi po polsku, ma wyższe wykształcenie naukowe i trenerskie. 

Źródło: Anna Karczewska / PZN