12 LUTEGO 2024

Świetny występ Zuzanny Fujak na Mistrzostwach Świata Juniorów w Planicy

Przez cały tydzień trwała rywalizacja o medale Mistrzostw Polski Juniorów w biegach narciarskich w Planicy. W zawodach startowało wielu Polaków, a najlepsze wyniki miała Zuzanna Fujak, która dwukrotnie uplasowała się w czołowej piętnastce.

We wtorek Monika Skinder awansowała do finałów sprintu U23 techniką dowolną. Ostatecznie zakończyła zawody na 29. miejscu z czasem 2:40.91s.

W środę Zuzanna Fujak świetnie pobiegła na 20 km ze startu wspólnego, zajmując 8. pozycję. Niestety upadek na trasie odebrał naszej zawodniczce szanse na lepszy wynik i walkę o co najmniej 4. miejsce. Dobrze zaprezentowała się również 15. Daria Szkurat.

Z kolei Sebastian Bryja był najlepszym Polakiem w rywalizacji U23 na 20 km ze startu wspólnego, która odbyła się w czwartek. Nasz zawodnik uplasował się na 32. miejscu.

Kolejny dobry start Zuzanna Fujak miała w piątek. Zajęła 14. miejsce w biegu na 10 km stylem klasycznym ze stratą +1:36.5 do złotej medalistki ze Szwecji Eveliny Crusell.

Na koniec Mistrzostw Świata Juniorów w Planicy odbyły sztafety mieszane w składzie: Tomasz Wąsowicz, Aleksandra Kołodziej, Paweł Bryja i Zuzanna Fujak (Juniorzy) oraz Łukasz Gazurek, Monika Skinder, Sebastian Bryja i Weronika Jarecka (U23). Obie sztafety zakończyły rywalizacje na 12. miejscu.