26 LUTEGO 2024

Za nami Puchar Kontynentalny OPA CUP w Schilpario

Przez dwa dni (24-25 lutego) polscy biegacze narciarscy rywalizowali w Pucharze Kontynentalnym OPA Cup we Schilpario we Włoszech. Najlepsze wyniki osiągnęła Zuzanna Fujak, która dwukrotnie ukończyła zawody w czołowej „15”.

W sobotę zawodnicy mieli do pokonania 10 km stylem klasycznym. Z dobrej strony zaprezentowała się juniorka Zuzanna Fujak, która zajęła 13. miejsce ze stratą +2:18.2 do Włoszki Marii Gismondi. Wśród Polaków najlepszy okazał się 30. Dominik Bury (+2:21.1). Pierwsze miejsce zajął Francuz Remi Bourdin z czasem 29:48.0 s. Podium uzupełnił jego rodak Sabin Coupat oraz Włoch Dietmar Noeckler.

Zawodnicy w niedzielę mieli do pokonania 20 km stylem dowolnym. Ponownie najlepiej pobiegł Dominik Bury, który zanotował 14. pozycję ze stratą +2:29.8 do Francuza Sabina Coupat. Na 28. miejscu był Sebastian Bryja.

Najlepszą Polką na 10 km stylem dowolnym była ponownie Zuzanna Fujak, która zajęła 15. pozycję. Tuż za nią była Daria Szkurat. Wśród seniorek najszybciej pobiegła Weronika Jarecka, która ukończyła zawody na 32. miejscu.