30 STYCZNIA 2024

IV edycja Młodzieżowego Pucharu Polski w Krynicy-Zdrój – komunikat organizacyjny

Już 5 i 6 lutego odbędzie się IV edycja Młodzieżowego Pucharu Polski w narciarstwie alpejskim w ramach Programu PolSKI Mistrz. Młodzi alpejczycy tym razem będą rywalizować w slalomie i slalomie gigancie w ośrodku narciarskim grupy PKL Jaworzyna Krynicka w Krynicy Zdrój. Komunikat organizacyjny i wszelkie szczegóły znajdują się w załączniku. 

Podczas III edycji MPP na Jaworzynie Krynickiej zawodnicy walczyli o kwalifikację na międzynarodowe zawody FIS dla dzieci. Nasi reprezentanci z sukcesami rywalizowali we Vratnej i Rickach, skąd przywieźli worek medali. A przed nimi (2-3 lutego) jeden z ważniejszych startów w sezonie, czyli zawody Alpe Cimbra we włoskiej Folgarii, uznawane za nieoficjalne mistrzostwa świata dzieci. 

Po trzech edycjach krajowego pucharu w narciarstwie alpejskim najlepszym klubem jest KS SportUp, który zgromadził 2358 punktów i ma ponad 800 "oczek" przewagi nad drugim KN Gondola Krynica. W klasyfikacji indywidualnej wśród Młodzików na prowadzeniu są Natasza Kamińska i Kosma Szafrański, a wśród Juniorów Młodszych pierwsze miejsca zajmują Gabriela Gaczorek i Jan Dubelski. Pełną klasyfikację generalną można znaleźć TUTAJ.

Czwarta edycja MPP PolSKI Mistrz także odbędzie się w ośrodku PKL Jaworzyna Krynicka, z tym że tym razem areną zmagań będzie wymagająca i stroma trasa nr 5. W poniedziałek 5 lutego dobędzie się slalom, a dzień później slalom gigant. Zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych PolSKI Mistrz, gdzie pojawiają się najnowsze informacje i prowadzona będzie relacja z zawodów. 

Zgłoszenia

Zgłoszenia do zawodów należy dokonać przez system https://pzn.sts-live.pl/ do soboty 3 lutego 2024 roku do godziny 15:00. Klub, który zgłosi zawodników po upływie wskazanego terminu zgłoszeń, zostanie obciążony opłatą 100zł za każdego zawodnika. Zgłaszani zawodnicy musza posiadać opłacone POLpunkty. Limit ilościowy dla innych krajów wynosi dwóch zawodników w każdej kategorii wiekowej. Zawodnicy są zgłaszani przez swoje Związki Narciarskie na druku FIS na adres biuro@sport-timing.pl

Informacje organizatora

Koszt karnetów dla uczestników z Polski pokrywa PZN. Kaucja za karnet wynosi 10zł. Trenerowi przysługuje jeden karnet do 10 zawodników z danego klubu. Powyżej 10 zawodników można otrzymać kolejny karnet.

− Opłata startowa dla obcokrajowców wynosi 20 euro (90zł) za dzień zawodów. Koszt karnetów dla obcokrajowców zgodnie z cennikiem stacji.

− Obecność na odprawie technicznej kierowników drużyn jest obowiązkowa. Każdy klub może być reprezentowany przez jednego (1) oficjalnego przedstawiciela – trener klubowy. Ewentualna nieobecność musi być usprawiedliwiona oraz musi zostać podane zastępstwo.

− Organizator zapewnia medale (1-3) i dyplomy dla zawodników i zawodniczek za miejsca 1-6.

− Koszt zagubionego (nieoddanego) numeru startowego wynosi 100 złotych brutto. Dotyczy to również nieoddanych numerów zawodników, którzy nie startowali bez uprzedniego zgłoszenia tego faktu w biurze zawodów.

− Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione na obiektach sportowych oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków.

− Organizator ma prawo do zmiany programu zawodów w zależności od warunków atmosferycznych oraz liczby zgłoszonych zawodników.

− Zawody rozegrane zostaną zgodnie z NRS i Wytycznymi Sportowymi PZN

Program zawodów

4.02.2024, niedziela

  • 17:00 – weryfikacja zgłoszeń (opcjonalnie na grupie WhatsApp)
  • 18:00 – odprawa kierowników drużyn i akceptacja list startowych (stacja dolnej kolei gondolowej).

5.02.2024, poniedziałek

  • slalom

6.02.2024, wtorek

  • slalom gigant

*program minutowy zostanie podany podczas odprawy technicznej.

Źródło: Biuro Prasowe PZN