6 LUTEGO 2024

KS SportUp najlepszym klubem IV edycji Młodzieżowego Pucharu Polski PolSKI Mistrz na Jaworzynie Krynickiej

Początkowo IV edycji Młodzieżowego Pucharu Polski PolSKI Mistrz w ośrodku PKL Jaworzyna Krynicka miała rozpocząć się w poniedziałek 5 lutego, jednak z powodu intensywnych opadów deszczu i ze względu na bezpieczeństwo uczestników zawody w slalomie zostały odwołane. Na szczęście dzień później pogoda dopisała, a na trasie nr 2A panowały fantastyczne warunki do ścigania. Za nami pełna emocji rywalizacja w slalomie gigancie, w którym czwarte zwycięstwo w sezonie odniosła Młodziczka Natasza Kamińska (KS SportUp), a wśród Młodzików najlepszy okazał się Antoni Kałuża (UKS Alfa Wilkowice). Ciekawie było także wśród Juniorek Młodszych, gdzie po finałowym przejeździe doszło do kilku przetasowań. Na pierwsze miejsce awansowała Zofia Nawalaniec (KS Frajda Zakopane), dla której było to premierowe zwycięstwo w sezonie. Wśród Juniorów Młodszych równych sobie nie miał Alex Rakszawski, który w dwóch przejazdach wygrał z łączną przewagą 2,48 sekundy! Kolejny raz najwięcej medali, bo cztery, zgarnęli zawodnicy z klubu KS SportUp.

Medaliści slalomu giganta MPP w Krynicy Zdrój - 6 lutego 2024

Młodziczka
1. Natasza Kamińska (KS SportUp)
2. Mika Oczkoś (KS SportUp)
3. Izabela Kasperkiewicz (KKN Siepraw Ski)

Młodzik
1. Antoni Kałuża (UKS Alfa Wilkowice)
2. Jakub Muniak (KS SportUp)
3. Kosma Szafrański (UKS Alfa Wilkowice)

Juniorka Młodsza
1. Zofia Nawalaniec (KS Frajda Zakopane)
2. Gabriela Gaczorek (KS SportUp)
3. Katarzyna Koźbiał (Klub Sportowy LIVE)

Junior Młodszy
1. Alex Rakszawski (KS Racing Kids – SMS Szczyrk)
2. Maksymilian Sowa (KN Gondola Krynica)
3. Filip Nowosad (Krakowskie Stowarzyszenie Narciarskie)

Pełne wyniki znajdują się TUTAJ. Pełna galeria zdjęć znajduje się TUTAJ.

Klasyfikację generalną MPP po czterech edycjach można znaleźć tutaj. W kategorii Młodzik nadal prowadzą Natasza Kamińska i Kosma Szafrański, a wśród Juniorek Młodszych najlepsza na razie jest Gabriela Gaczorek. Do zmiany na pozycji lidera doszło natomiast u Juniorów Młodszych, u których na prowadzenie po drugim miejscu w Krynicy wysunął się Maksymilian Sowa. W klasyfikacji klubowej na pierwszym miejscu umocnił się KS SportUp, który już o ponad 1000 punktów wyprzedza drugi KN Gondola Krynica. 

Teraz młodych alpejczyków czeka chwila przerwy od startów, następne zawody to Mistrzostwa Polski Młodzików i Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Juniorów Młodszych, które mają się odbyć od 26 do 28 lutego także w Krynicy Zdroju.

Źródło: Tytus Olszewski/Biuro Prasowa PZN